Японська ієна

Японська ієна


Ієна ([ієна]; яп.проізносітся «Ен») — грошова одиниця Японії, одна з основних резервних валют світу після долара США та євро. Міжнародний код: JPY. Латинську символ — ¥, в Японії на цінниках використовується ієрогліф. Ієна ([ієна]; яп. Вимовляється «Ен») — грошова одиниця Японії, одна з основних резервних валют світу після долара США та євро. Міжнародний код: JPY. Латинську символ — ¥

Ієна ([ієна]; яп. Вимовляється «Ен») — грошова одиниця Японії, одна з основних резервних валют світу після долара США та євро. Міжнародний код: JPY. Латинську символ — ¥, в Японії на цінниках використовується ієрогліф. Ієна ([ієна]; яп. Вимовляється «Ен») — грошова одиниця Японії, одна з основних резервних валют світу після долара США та євро. Міжнародний код: JPY. Латинську символ — ¥, в Японії на цінниках використовується ієрогліф. Зараз у вільному обігу присутні монети номіналами:
1 ієна
5 ієн
10 ієн
50 ієн
100 ієн
500 ієн

і банкноти номіналами:
1000 ієн
2000 ієн
5000 ієн
10 000 ієн.

Історія

Ієна була введена в 1871, незабаром після Реставрації Мейдзі, як заміна складної грошовій системі періоду Едо, в рамках якої паралельно існували золоті, срібні, мідні і паперові грошові знаки, причому як центрального уряду, так і 244 окремих князівських володінь. Були також введені дробові одиниці: сен (яп. 銭) = 1 / 100 єни, рін (яп. 厘) = 1 / 1000 єни. Сен і рін були вилучені з обігу в 1954, однак поняття «сен» до цих пір використовується у фінансовому світі. Нова валюта мала золотий стандарт: 1 ієна = 1,5 г золота. Згодом Японія не раз скасовувала і знову вводила золотий стандарт в залежності від економічної ситуації.

Свою нову назву — «єна» — японська валюта отримала від форми «Ен» (по-японськи означає «круглий»), оскільки колишні монети мали овальну, прямокутну, а то і вельми невизначену форму золотого або срібного злитка. Ієна має також старовинне, «шанобливе» ієрогліфічне зображення — 圆.

Статус міжнародно визнаної валюти ієна отримала 11 травня 1953 року, коли Міжнародний валютний фонд затвердив її паритет в 2,5 міліграма золота. З 1949 по 1971 рік курс ієни був прив’язаний до долара і становив 360 ієн за одиницю валюти США. У ході цілої серії послідовних ревальвацій по відношенню до долара США та іншим основним зарубіжним валют «вага» ієни значно виріс.

У 2000 році в ознаменування 8-го Економічного Саміту на Окінаві і нового тисячоліття була введена в обіг серія Е. У цій серії були банкноти одного номіналу 2000 ієн (вперше в історії грошового обігу в Японії). На цих банкнотах вперше в якості захисного ознаки використано сузір’я Евріона. На додаток до номіналу в 2000 ієн в 2004 році були введені в обіг купюри нового зразка номіналом 10 000, 5000 і 1000 ієн (серія F), які замінили аналогічні банкноти серії D. Вони виготовлені із застосуванням найсучасніших технологій, випробуваних на серії E.

Японська ієна: 1 комментарий

  1. Відповідно до Постанови ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ від 04.02.98 N 34 «Класифікатор іноземних валют» назвою валюти є «японська єна»

Обсуждение закрыто.