Національна валюта Російської федерації — російський рубль

Національна валюта Російської федерації — російський рубль

Національна валюта Російської федерації — російський рубль, який складається з 100 копійок. Таке поняття як рубль відбулося в 12 столітті в Новгороді і означало назва половини зливка срібла масою близько 200 грам-то є однієї гривні.

Валюти Миру. Світові валюти — валюти різних країн. Російський Рубль

Саме слово «рубль» походить від дієслова «рубати». У давнину словом «рубль» називали відрубані шматки зливків з дорогоцінного металу — срібла (гривень), а вже в пізніші часи «рублем» стали називати в східній Європі великі важкі монети. Свій офіційний статус як російської валюти рубль отримав за царювання Петра першого у тисяча сімсот четвертому році, всього через рік після заснування нової російської столиці — Санкт Петербурга.

Грошові асигнації, паперові гроші, в Росії з’явилася трохи пізніше, а якщо бути точним, то в 1769 році при правлінні Катерини Великої. Випуск паперових грошей у той час був просто необхідний і обумовлювався низкою причин. Срібла і золота для виковкі монет було просто недостатньо саме, тому виникла потреба в баченні нової грошової одиниці. Росії якраз розширювала свою територію, і збільшення обсягу грошей було просто необхідно.
Згідно Маніфесту Катерини II від 29 грудня 1768 року, в Росії в 1769 році стали випускати перші паперові гроші у вигляді асигнацій.
У російській імперії в побуті рублеві асигнації різного достоїнства і називали по різному, а саме три рубля «зелена», п’ять рублів «синя», десять рублів «червона», а так само двадцять п’ять карбованців «кут», п’ятдесят карбованців «біла», сто рублів «Катруся», «райдужна».
На паперових рублях були зображені портрети російських правителів, на двадцяти п’яти рублях Олександр III (роки царювання 1882-1895 рр..), На п’ятдесяти рублях портрет Миколи I (царювання: 1825-1854 рр..), На ста рублях — імператриця Катерина II А з 1762 по 1796 рр.., на купюрі п’ятсот рублів Петро I — правління: 1689-1725 рр. і т.д.
У 1917 році в Росії вперше починається виробництво купюр номіналом двісті п’ятдесят рублів.
Паперові рублі завжди були досить цінними, тому що багато банків їх просто обмінювали на золото.
Валюты Мира. Мировые валюты - валюты разных стран. Российский Рубль
На багатьох рублевих банкнотах були різні написи, так на грошах номіналом 1,2,3 і 5 рублів текст: «Розрахунковий знак Р.С.Ф.С.Р. обов’язковий до обігу нарівні з кредитними квитками»., А гроші номіналом 30 рублів і вище мав і такий напис «Розрахунковий знак Російської Соціалістичної Федеративної Радянської Республіки забезпечується всім надбанням республіки.»
Купюри більшого номіналу, тобто від ста рублів несли в собі певний гасло Пролетарі всіх країн, єднайтеся! «, Цей напис були виконана на багатьох мовах світу, а саме російська, китайська, німецька, французька, італійська, англійська, арабська. Це і були перші радянські гроші, вперше з’являється номінал тридцять рублів, пізніше він з’явиться на сталінських червінці, номінал два карбованці і шістдесят карбованців більше не емітувалися в Радянській Росії, а номінал шістдесят карбованців потім не емітував взагалі.
Великі гроші не мали великого обігу в народі, адже вони були більш доступні іншим.
Хочеться також відзначити кілька рівнів цін, які були в 1921 році, іменного тоді кілограм борошна коштував 8750 рублів, кілограм картоплі 1275 рублів, свіжий номер газети «Правда» — 2500 рублів.
Це час значення грошей знизилося, тобто наявність мільйонів не означало, що людина дійсно багатий і може багато чого собі дозволити, тобто пішло знецінення грошей і своєрідна інфляція.
Рівень цін 1997 року: пачка сигарет 7000 рублів, проїзд на маршрутці 2000 рублів, шоколад 8000 рублів, зарплата токаря була 400000 рублів / місяць.
Тобто відповідно ми можемо простежити якийсь рівень співвідношення цін, тобто історія повторюється.
Вже в 1991 році з’явилися зовсім інші нові грошові одиниці, на яких, абсолютно на всіх був такий текст «Банківські білети забезпечуються золотом, дорогоцінними металами та іншими активами державного банку».
Гроші втратили свою строгість, але тим не менш мали досить велику вартість до цього, якщо в Радянські часи була можливість продати один рубль за один долар, то можна відповідно переглянути, що економіка в країні.
Саме в цьому році відбувся певний переворот і гроші швидко, і стрімко втратили своє значення і вартість, було просто необхідно терміново справлятися з такою величезною інфляцією.
У 1992 році з’являються грошові одиниці, на яких є такий текст «Банківські білети забезпечуються золотом, дорогоцінними металами та іншими активами державного банку.» Був введений абсолютно новий номінал купюр, а саме двісті карбованців. Вже в 1992 році гроші вийшли без радянської символіки: герба Радянського Союзу і профілю В. І. Леніна.
На п’ятитисячного купюрі банку Росії випуску 1992 року відсутня текст про забезпечення рубля.
У 1993 році виробили випуск купюр з російською символікою, триколірний російський прапор над будинком Рад.
В даний час в Росії гроші стали більш суворого формату, немає яскравих і помітних кольорів, а самі купюри не великі і акуратні. Варто так само вказати на те, що п’ятирублева купюра була витіснена п’ятирубльової монетою.
У наш час, на грошах більше не малюють ясновельможні лики високих чиновників і політиків, велика перевага віддається зображення православних храмів.
Зараз рублі в Російській Федерації є як паперові, так і монети металеві, монети так само мають великий попит серед споживачів.
Гроші завжди змінювалися при інфляції і змінах влади, змінювалося зображення, колір і розмір. У наш час все стало більш простіше, тому що гроші мають досить прийнятний дизайн і невеликий розмір.
У дореволюційній Росії, СРСР і Російської Федерації окрім ординарних рублів у фінансовому обігу проводилися і проводяться додатково ювілейні рублі в монетах. Ювілейні рублі звичайно випускаються до різних державним ювілеїв або особливо важливих подій.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*