Монети Англії

Монети Англії

Великобританія або Сполучене Королівство Великобританії та Північної Ірландії — острівна держава в Західній Європі. Форма правління — парламентська монархія. Столиця — Лондон. Назва країни походить від племені бриттів, які проживали на її території.

Держава Великобританія розташовується на острові Великобританія, північно-східній частині острова Ірландія, на великій кількості дрібних островів і архіпелагів, в тому числі, на Нормандських, Оркнейських, Шетландських островах.

Крім 4 великих адміністративно-політичних одиниць: Англії, Уельсу, Шотландії і Північної Ірландії, до складу Великобританії входять залежні території:
— Британські острови — острів Мен, Нормандські острови, Гернсі, Джерсі;
— Європа — Гібралтар;
— Америка — Ангілья, Бермуди, Британські Віргінські острови, Кайманові острови, острів Монтсеррат, Теркс і Кайкос, Фолклендські острови, Південна Георгія і Південні Сандвічеві острови;
— Атлантичний океан — острів Святої Олени та його залежні території — острови Вознесіння і Трістан-да-Кунья;
— Океанія — острів Піткерн — Індійський океан — Британська територія в Індійському океані — архіпелаг Чагос.

Грошова одиниця Великобританії — Фунт стерлінгів. 1 фунт = 100 пенсам. Вероянее за все, ця назва походить від «Easterling Silver» (срібло з східних земель). Союз п’яти міст Північної Німеччини XII ст. у складі Ганзейського союзу англійці називали «Easterling». Цей союз вів активну торгівлю з Англією і мав у Лондоні своє представництво. Товари оплачувалися монетами зі сплаву срібла 925 проби, які мали високу якість, і довго не зношувалися. Тому король Генрі II у 1158 р. зробив подібний сплав стандартом для монет Англії. У розмовній мові назва сплаву скоротилося до «Sterling Silver» і стало еквівалентом поняття «монетне срібло».

Майже 700 років Англія спиралася на складну двенадцатірічную монетну систему: 1 фунт стерлінгів дорівнює 20 шилінгам, 1 шилінг відповідав 12 пенсам. Були й проміжні номінали: 1 Гінея = 21 шилінгам, 1 крона = 5 шилінгам, 1 полукрона = 2,5 шилінгам (30 пенсам), 1 флорин = 2 шилінгам, 1 Гроут = 4 пенси. У 1971 р. Великобританія перейшла на десяткову систему — 1 фунт був прирівняний до 100 пенсам. В даний час в обігу перебувають монети номіналом 1, 2, 5, 10, 50 пенсів і 1 фунт стерлінгів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*