Історія тайського бата

Історія Тайських грошей.

Валюта Таїланду — Гроші Таїланду і їх коротка історія

Гроші в Таїланді старомодні, не пластикові, як у сусідній Малайзії. Також мають обіг монети, номіналами 1, 2, 5, і 10 бат, причому 10 — біметалічна. Усі без винятку гроші обвішані Портете короля, чому ставлення до купюр і монет у тайців трепетне, чого не скажеш власне про гроші як про концепцію.

Історія тайського бата

Тайладнский бат. Купюра номиналом в 20 THB, аверс (лицевая сторона). Назва «бат» виникло від міри срібла, щось близько 15 грам. Протягом історії тайський бат штормило, як рибальський човен ввечері в грудні на Самуї. Після того як срібло втратило свою цінність, бат прив’язали до золота і фунта стерлінгів — тоді Таїланд сильно дружив з Британією і багато чого від неї перейняв, якщо не сказати нахапався. Потім було ось що: в силу тайського менталітету (ох, це окрема історія) вони склали таку логічний ланцюжок: Франція впала, а тут у неї навалом земель, дай-но я откушу шматочок, під шумок авось і зійде. Для цього вони подружилися з Гітлером, точніше, з лідером регіону Японією, і вступили в нацистський блок, в результаті чого бат був прив’язаний до японської ієни. Вони не врахували, що проти них 62 держави, а за них всього дев’ять, і тому ще пізніше, в п’ятдесятих роках, коли американці пояснили, що долар краще — бат довелося перепрівязать до долара, причому фіксовано. Після чого курс тайського бата багато разів переглядався, поки в 84 році не вирішили зробити його 25 за долар для зручності рахунку і ще тому, що економіка Таїланду в кінці вісімдесятих і початку дев’яностих цвіла.

Валюта Таїланду і криза

У 98 році під час азіатської кризи (яка почалася в Таїланді) долар став коштувати 56 бат, причому до кризи американці дістали з Таїланду півмільярда дол, а після кризи IMF закачав Тайладнский бат. Купюра номиналом в 100 THB, аверс (лицевая сторона). у Таїланд 20 млрд дол Від кризи Таїланд оправлятися довго, ще в 2004 за долар давали 40 бат.

Зараз курс бата становить приблизно 33 бата за долар, або для рівного рахунку 100 бат за 3 дол
Тобто 1 мільйон бат ~ 30 тисяч дол

Тайські гроші

Зараз в Таїланді в зверненні існують монети від 1 сатангам до 10 бат і купюри від 10 бат до 1000 бат.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*