Історичні монети Німеччини

Історичні монети Німеччини

Німеччини Федеративна Республіка Німеччина (ФРН) — держава в Центральній Європі. Межує з Данією, Польщею, Чехією, Австрією, Швейцарією, Францією, Люксембургом, Бельгією та Нідерландами. На півночі обмежена Північним і Балтійскоим морями. Столиця федерації 16-ти земель — Берлін. На території ФРН проживають бл. 82 млн чоловік. Назва країни пов’язане з племенами германців, що проживали на її території.

Історія грошового обігу Німеччини нерозривно пов’язана з маркою. У середні століття у Священній Римській імперії мали ходіння різні грошові одиниці. Спочатку найбільш значущою з них був фунт. Фунт відповідав 20 шилінгам, шилінг дорівнював 12 пфенігів. Срібний пфеніг важив 1,7 г Однак фунт був занадто великою одиницею, незручною при розрахунках. Тому в обіг були введені півфунта, інакше кажучи, — марка. Марка відрізнялася вагою і вартістю в різних князівствах (наприклад, нюрнберзька марка важила 255 р., кельнськая — 233,855 р.).

На початку XVI ст. у спробі уніфікувати грошову систему Німеччини, рейхстаг в Есслінгене встановив як еталон кельнську марку. Однак у Німеччині продовжували ходити гульдени і талери, а також більш дрібні крейцери, Геллер, грошей та інші. Після утворення єдиної Німецької імперії в 1870 р. марка, що дорівнює 100 пфенігів, залишилася єдиною державною валютою. Марка того часу містила 0.358423 р. чистого золота. Емісію банкнот в марках здійснював Рейхсбанк і чотири державні банки (Баварський, Баденський, Вюртемберзькі і Саксонський). Відразу після початку Першої світової війни розмін банкнот на золото було припинено.

Після Першої світової війни економіка країни опинилася у вкрай важкому становищі. Веймарська республіка зазнала найсильнішу інфляцію. У 1923 р. випускалися паперові марки вартістю в 1, 5, 10 і 100 млрд. До кінця 1923 р. з’явилася рентна марка, що дорівнює трильйона колишніх марок, а в 1924 р. єдиною валютою в Німеччині стала рейхсмарка.
З невеликими змінами вона проіснувала до 1948 р. Причому в 1939 — 1945 рр.. дрібні розмінні пфеніги через дефіцит міді карбувалися з цинку.

Після Другої світової війни і поділу Німеччини на дві держави (НДР і ФРН) виникли дві різні грошові одиниці. Німецька марка НДР в 1974 р. була перейменована в марку НДР була в обігу до 1990 р. Марка ФРН була в обігу до 2002 р. і перестала бути платіжним засобом після введення нової єдиної європейської валюти євро

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*